Навивачите на „КОМИТИ ЗАПАД“ со демант: Не стоиме зад политичките игри против Заев

Навивачите на „КОМИТИ ЗАПАД“ денес јавно, преку својот ФБ профил ја демантираа веста на повеќе провладини медиуми и портали дека тие стојат зад политичките игри против Заев заради неговото присуство на наптреварот на македонскиот тим Шкендија против белгискиот тим Гент.Тие побараа да не бидат вмешани во дневно политички игри, за потребите на власта. Еве што напишаа:

комити.PNG

Дали после ова, провладините портали ќе се извинат на јавноста заради изнисесените лаги дека за навивачите на клубот „Вардар“, Заев е непожелна личност? Дали после ова Курир и Сител ТВ ќе и се извинат на јавноста затоа што тврдеа дека навивачите на „Вардар“ упатувале закани до Заев?

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s