Шилегов сам на ТВ Нова, никој од ДПМНЕ не прифатил ТВ-дуел со него

Портпаролот на СДСМ и пратеник, Петре Шилегов, остана сам во дебатната емисија на ТВ Нова, и емисијата во овие моменти тече како интервју.

7854894093443-670x328.png

Ниту еден претставник од ВМРО ДПМНЕ не дошол да се соочи.

Како што напиша Шилегов уште попладнево на Фејсбук, од дуел се откажале Илија Димовски, Антонио Милошоски и Влатко Ѓорчев.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s