Амди Бајрам: Сите што ќе гласаат за Заев ќе ги ставам во кафез на плоштадот во Скопје

Вечерва на митингот во Охрид говор одржа и коалицискиот партнер на ВМРО ДПМНЕ,Амди Бајрам. Неговите настапи вообичаено се комични па така беше и вечерва. Облечен во бунда од бизон Бајрам се закани дека на 12 ти на бината ќе ставел голем кафез и во него ќе го ставел, како што рече, зајко и неговите гласачи.

Тој порача дека сите што ќе гласаат за Заев ќе бидат ставени во огромен кафез на плоштадот во Скопје.

amdi-u-bunda-670x365

Ова судејки според насмевките им се допадна на врвот на ВМРО ДПМНЕ. На ваквата “досетка“ на Амди се изнасмеа и секогаш намрштениот Сашо Мијалков кој стоеше зад неговиот братучед Никола и неговата сопруга Боркица.mijalkov-1.jpg

idiot.PNG

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s