(Видео) ТВ дуел: Стево Пендаровски VS Никола Поповски

Вечерва во Емисијата 200 на Алсат М телевизија се оддржа ТВ дуел помеѓу носителите на листи во Изборна единица 1 на СДСМ-Стево Пендаровски и ВМРО ДПМНЕ-Никола Поповски. Во дебатата учествуваа и Артан Груби од ДУИ кој му се спротистави на Идриз Драна од ДПА. Погледнете.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s